KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 5514588
nr 551 4588
Blandteknik
Sixten Lundbohm, Man, Monogramsignerad med dedikation, 22 x 17
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.000 kr
måndag 10 november 2008
10/11 12:31:02
Marianne Westman (f. 1928)
Keramiker, formgivare och mönstertecknare. Anställd på Rörstrand 1950-1971.
Tilgman Keramik
Orientmatta